יום ד', יד’ בתמוז תשע”ט
17:45 (11/06/19)
22:25 (26/05/19)
22:24 (26/05/19)
22:24 (26/05/19)
19:44 (23/04/19)
13:54 (03/04/19)
13:42 (03/04/19)
15:02 (10/03/19)
16:25 (03/02/19)
17:50 (28/01/19)
.
פעילות הורים ותלמידים תשע"ט הסתיימה השבוע. כמו בכל שנה בשנים האחרונות נפתחת בתקופה זו החווה לקהילת ההורים והתלמידים. כל כך מרגש להציג בפני ההורים את שלמדנו במהלך השנה, להרגיש את החוויה הכל כך ערכית ולעבוד את האדמה הורים ותלמידים יחדיו. ומה חדש? לראשונה השנה יצרנו משחק היכרות אינטראקטיבי בעזרת אפליקציה המאפשרת הכרות עם מרחבי החווה השונים, ההורים והתלמידים נחשפו למידע רב אודות כל מרחב, התלמידים נהנו לשחק ברחבי החווה. וכמובן, הוצגו עבודות החקר הנערכות עם התלמידים במהלך השנה.
קרא עוד...
ניצלנו את חג הפורים ליום מהנה ומגבש לצוות החווה החקלאית! אחרי שטיילנו לגבעת הרקפות בטל שחר, התמזגנו עם הטבע בפעילות יצירת מנדלה באמצעות חומרים מן הטבע בניצוחה של המורה נירית והתפנקנו בארוחה במסעדת ״שביל העיזים״!! פורים שמח!
קרא עוד...
לפני פחות משבוע נערך טקס מצטייני החינוך של העיר רחובות. בין מצטייני הטקס כיכבה גם מנהלת החווה החקלאית רחובות - הגברת ליזי עדני. ליזי אף נבחרה לנציגת מצטייני החינוך לשנה זו ובשל כך זכתה לשאת נאום במהלך הטקס. אני גאים ונרגשים לצרף לפניכם את סרטון הנאום:
קרא עוד...
"הזורעים בדמעה ברינה יקצורו" (תהילים קכ''ו). החווה שלנו נרגשת, ובעיקר גאה, על זכייתה של מנהלת החווה הגב' ליזי עדני בפרס מצטייני חינוך לשנת תשע"ט. ליזי פועלת בעבור ולמען החווה לקידומה ופיתוחה ועושה זאת בגאון תוך שילוב של אהבת האדם והאדמה.
קרא עוד...
ט''ו בשבט הוא חג יהודי הנחגג בארץ ישראל ומוכר כראש השנה לאילנות. מועד זה קובע לגבי מצוות הקשורות בפירות אילן כמו: נטע רבעי ותרומות ומעשרות. רבים נוהגים לחגוג יום זה במנהגים שונים כמו: עריכת סדר ליל ט''ו בשבט, אכילת פירות יבשים, נטיעות וקריאת תיקון פרי עץ ההדר. (ויקיפדיה, 2019)עתה כל שנותר לאחל לכם הוא.. חג ט''ו בשבט שמח!
קרא עוד...
בית הספר החווה החקלאית רחובות הוכר כבית ספר המקדם בריאות. תלמידי החווה זוכים ללמוד על חשיבות תזונה בריאה, לטעום מיבול גן הירק ואף זוכים להכין מאכלים בריאים וטעימים במסגרת מגמת דרך שלומי לתזונה נכונה.
קרא עוד...
לקראת השנה העומדת בפתח, צוות החווה התכנס ליום הערכות במכון הוולקני - חוות הניסיונות גילת. התכנית כללה דברי פתיחה של מנהלת החווה ליזי עדני, הצגת יעדים ומטרות לשנה שתבוא עלינו לטובה וסיור במטעים של מכון וולקני עם ד''ר ארנון דג והצוות אף למד אודות הניסויים הנערכים במכון על מנת להשביח את החקר עם תלמידי החווה. לקרת סוף היום העשיר התפנקנו בארוחת בוקר עשירה וקינחנו בהרצאה מפי חוקרת במכון הוולקני בנושא תזונה בריאה, מרכיבים ותפקידים בגוף האדם על פי חלוקה למזונות. היה מקסים!!!
קרא עוד...
"הללויה לעולם, הללויה ישירו כולם, במילה אחת בודדה הלב מלא בהמון תודה, והולם גם הוא - איזה עולם נפלא! (שמרית אור). מספר רגעים לפני סוף שנה, סיכמנו את השנה בישיבת הסיכום בחווה. שנה נפלאה של עבודת אדמה בכל המרחבים, סקרנו את היעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת השנה, העלנו תובנות מהשנה והצבנו יעדים לשנה הבאה. סיכמנו את התוכנית הריגשית עיגולים של הערכה עם המנחה עדית ג'וס. אכלנו כיבוד טעים היה מרגש ומגבש.
קרא עוד...
ביום השואה, בתאריך ה- 12.4, יצאו מורות החווה לסיור לימודי במרכז יצחק רבין בתל אביב אשר עסק בנושא "משואה לתקומה". שמחנו לקחת חלק בסיור מלמד ומעשיר ביותר.
קרא עוד...
מכירת צמחים בחווה: בימי א'- ד' בין השעות 08:00-14:00. כל ההכנסות למען פיתוח פעילויות לימודיות בחווה. אנו מקיימים מכירת צמחים לבית, לגן ולבתי הספר החל מ- 3 ש''ח. ניתן לרכוש כמתנה לתלמידים, לצוות החינוכי, לחברים ולבני משפחה. כל ההכנסות למען פיתוח פעילויות לימודיות בחווה.
קרא עוד...
צוות חוות חקלאיות מרכז יצא להשתלמות ביישוב שלומי בצפון הארץ. למדנו על:- חקלאות אורגנית ביודינאמית.- סיירנו ולמדנו על ההיבט של המגוון הביולוגי.- מערכות הידרופוניקה ואקוופוניקה.- ביומימיקרי.- מערכת WIZER. השתלמות מעשירה ומגבשת.היה נהדר!
קרא עוד...
ביום חמישי ה- 15/2/18 זכינו לארח בחווה החקלאית רחובות את המזכירות הפדגוגית של משרד החינוך ליום למידה בדגש על החקלאות והחוות החקלאיות.
קרא עוד...
קרא עוד...
התלמידים זכו לחגוג עמנו השבוע את ט''ו בשבט במספר תחנות מעשירות ומהנות ביניהן: תחנת סחיטת תפוזים - התלמידים זכו לשתות מיץ תפוזים שהם סחטו בעצמם, תחנת חידון בנושא חקלאות - התלמידים העשירו את עצמם בידיעות בנושא חקלאות, תחנה מיחוי - התלמידים כתבו ברכות לעצים ולסביבה ותלו אותם על עץ הפיקוס בחווה, תחנה שתילה - התלמידים שתלו בעציץ שתיל עגבנייה אותו קיבלו כמתנת חג מהחווה.
קרא עוד...
ט''ו בשבט הוא תאריך עברי המציין חג חקלאי-הלכתי הידוע כראש השנה לאילנות. תאריך זה קובע לגבי מצוות הקשורות בפירות האילן ובימינו הוא אף נתפס כחג טבע אותו נוהגים לציין בנטיעת עצים ובעיסוק בענייני איכות הסביבה. החווה החקלאית מברכת אתכם בחג ט''ו בשבט שמח!
קרא עוד...
החווה החקלאית רחובות רואה חשיבות רבה בעידוד הסקרנות הטבעית של התלמידים, כישורי החשיבה והבאתם לידי ביטוי. הלמידה בדרך החקר מבוססת על השקפה זו וניתנת ליישום בתחום הדעת. בשבועיים האחרונים עסקנו בנושא החקר בחווה. התלמידים קיבלו מושג למשמעות החקר וחשיבותו בתחום המדע והחקלאות. יתרה מכך, התלמידים ערכו ויערכו ניסויים בתחומי החקלאות כדי להעשיר את ידיעותיהם.
קרא עוד...
מרבית הבגדים שלנו עשויים בחלקם מכותנה.עם זאת, איננו יודעים בוודאות מהי כותנה ומהיכן היא מגיעה אלינו.מהי באמת כותנה?כותנה היא צמח, בעל סיבים לבנים, הנזרע בתקופת האביב, פורח בקיץ ומגיע לקטיף בסתיו - טרם הגשמים.התלמידים למדו על תרומת צמח הכותנה לחברה האנושית וזכו לראות את שדה הכותנה שלנו בחווה, לחוש ולחוות.
קרא עוד...
בהמשך לשיעור הקודם בו למדו התלמידים על עץ הזית, השבוע עסקו התלמידים באופן הפקת שמן זית בשיטה המסורתית - באמצעות "בית הבד". התלמידים תפעלו את בית הבד בחווה במו ידיהם, וכן התנסו בכתישת הזיתים וביצירת שמן זית.
קרא עוד...
תלמידי החווה למדו על עץ הזית ושיטות המסיק השונות הקימות בחקלאות.התלמידים אף זכו לקחת חלק בקטיף הזיתים המתרחש ממש בימים אלו בחווה.
קרא עוד...
"אחרי החגים יתחדש הכול יתחדשו וישובו ימי החול האוויר, העפר, המטר והאש גם אתה, גם אתה תתחדש בגנך פורחים לפתע בערבוביה גמורה עץ החלומות ועץ הדעת טוב ורע הסתכל על כליך שהשארת בחצר הפטיש, הסולם, המעדר..." (מתוך השיר "התחדשות", מילים: נעמי שמר).
קרא עוד...
כללי
החידה השבועית
ענפי החווה
גן ירק
חממת חקר
חממת צמחי נוי
פינת חי
חקר
חממת תותים
גן בונסאי
חממת דגים
מנהרות תבלינים
בתי רשת
דרך שלומי
גינה מוזיקלית
70 שנה למדינה
תוכניות לימודים
תכנית זרעי הערכה
מתכוני החווה
קהילה
כותבים עלינו
בתי הספר שלנו
למידה בשעת חירום