יום ד', יד’ בתמוז תשע”ט
מי הם שלושת החגים שלהם שמות הנקשרים לטבע?
ימי הורים תשע''ט

פעילות הורים ותלמידים תשע"ט הסתיימה השבוע. כמו בכל שנה בשנים האחרונות נפתחת בתקופה זו החווה לקהילת ההורים והתלמידים. כל כך מרגש להציג בפני ההורים את שלמדנו במהלך השנה, להרגיש את החוויה הכל כך ערכית ולעבוד את האדמה הורים ותלמידים יחדיו. ומה חדש? לראשונה השנה יצרנו משחק היכרות אינטראקטיבי בעזרת אפליקציה המאפשרת הכרות עם מרחבי החווה השונים, ההורים והתלמידים נחשפו למידע רב אודות כל מרחב, התלמידים נהנו לשחק ברחבי החווה. וכמובן, הוצגו עבודות החקר הנערכות עם התלמידים במהלך השנה.
קרא עוד...
טקס מצטייני חינוך: נאומה של ליזי עדני - מנהלת החווה

לפני פחות משבוע נערך טקס מצטייני החינוך של העיר רחובות. בין מצטייני הטקס כיכבה גם מנהלת החווה החקלאית רחובות - הגברת ליזי עדני. ליזי אף נבחרה לנציגת מצטייני החינוך לשנה זו ובשל כך זכתה לשאת נאום במהלך הטקס. אני גאים ונרגשים לצרף לפניכם את סרטון הנאום:
קרא עוד...
מנהלת החווה - ליזי עדני - מצטיינת חינוך לשנת תשע''ט!

"הזורעים בדמעה ברינה יקצורו" (תהילים קכ''ו). החווה שלנו נרגשת, ובעיקר גאה, על זכייתה של מנהלת החווה הגב' ליזי עדני בפרס מצטייני חינוך לשנת תשע"ט. ליזי פועלת בעבור ולמען החווה לקידומה ופיתוחה ועושה זאת בגאון תוך שילוב של אהבת האדם והאדמה.
קרא עוד...
חידה שבועית 4 - 23/4

אני יפה ובעל צבעים מגוונים, אלי נמשכים חרקים רבים, בחווה טמנו אותי בשתי ערוגות ושמי מתחרז עם המילה "בארות". מי אני?
קרא עוד...
"וחג השבועות תעשה לך ביכורי קציר חיטים.."

התלמידים קיבלו את חג השבועות, הלוא הוא חג הקציר, בשלל פעילויות חקלאיות המדמות את כלל שלבי הכנת הלחם מזריעת גרגיר החיטה באדמה ועד הכנת הבצק. בתחילה, קצרו התלמידים חיטה ולמדו על שימושי חלקי החיטה השונים (שיבולת - גרגירי חיטה, גבעול - מאכל בע''ח), לאחר מכן התנסו התלמידים בהפרדת גרגירי החיטה מקליפתם ועסקו בטחינת גרגירי חיטה לקמח. לקינוח הם עיבדו בצק והכינו ממנו פיתות על הסאג'.
קרא עוד...
סימני זריעת הקיץ!

בסיור הבוקר שלנו היום נתקלנו באבטיח קטנטן שהחל להתפתח בערוגת גן הירק שלנו - התיעוד לפניכם!
קרא עוד...
אסיף תפוח אדמה!

בוקר טוב ומה נשמע? אומר תפוח - אדמה, שהתעורר מן השינה, לכל שכניו שבגינה (חרוזים: דרור גרין). לפני כשלושה חודשים תלמידי החווה טמנו תפוא בגן הירק. השבוע הגיע הזמן לו התלמידים המתינו בציפייה והוציאו את המטמון. לאחר שהוציאו את תפוחי האדמה מן האדמה התלמידים למדו ריבוי אל מיני, מיינו אותם לפי גדלים, את התוצרת חילקו לארגזים לקניות, לבע"ח, לבישול ואפיה ותוצרת שאינה ראויה לקומפוסטר. לבסוף התלמידים קינחו באכילת תפוחי אדמה בתנור עם שמן זית ורוזמרין במגמת "דרך שלומי" לזכרו של שלומי כהן ז"ל.
קרא עוד...
עבודה רבה בחממה

מתחילת השנה עומלים התלמידים רבות על תפעולה של חממת החקר: התלמידים פתחו את השנה בחממה בהעתקת אדמת מארזי השתילה לדליי אדמה נפרדים, התלמידים אף דאגו ליצירת הגבהה בעזרת לבנים לצורך יכולת ניקוז טובה יותר וכן, שתילה, דישון ואחזקה שבועית שוטפת. התלמידים למדו על ההבדל בין גידולי קיץ לגידול חורף ועל המאפיינים הסביבתיים הנחוצים להתפתחותם התקינה של כל גידול עונתי. התלמידים הפנימו את החשיבות של שתילת גידולי קיץ בחממה (תנאים מבוקרים כמו: טמפרטורה, השקייה וכו) ועסקו בפועל בשתילתם: עגבניות, פלפלים וחצילים.
קרא עוד...
ה-מ-ל-ט-ה: גורי ארנבונים קטנטנים בחווה!

לפני כחודש התרחשה המלטה בקרב ארנבוני החווה. מרשמלו המליטה שישה גורי ארנבים קטנטנים והשמחה גאתה. התלמידים נכנסים מדי שבוע לחזות בשינויים בהתפתחותם ולומדים להכיר את המצטרפים הקטנטנים לפינת החי. מוזמנים להמליץ לנו על שמות לגורים בכפתור "הוסף תגובה" למטה (:
קרא עוד...
מתכוני דרך שלומי

אנו שמחים להציג בפניכם חלק ממתכוני "מגמת דרך שלומי לתזונה נכונה". התלמידים זוכים לקטוף, להכין ולטעום. הכל בפיקוח ובהנחיית מורי החווה.
קרא עוד...
שלומי כהן

שלומי כהן, בן עליזה ושמעון, נולד בי''ט אדר תשל''ו (20/2/1976). למד בבית הספר היסודי סמילנסקי, את שנות החטיבה והתיכון העביר בבית הספר דה שליט בעיר רחובות. באוגוסט 1994 התגייס שלומי לצה''ל ושירת בתפקיד קרבי: קצין חטיבתי ומפקד פלוגת החוד. ביום ט' בתמוז תשס''ב (19/6/2002) נפל שלומי בקרב קלקיליה. במהלך פעילות לאיתור מבוקשים נכנס כוח בפיקודו לבניין בן ארבע קומות בעיר. בכניסה לאחת הדירות נורה שלומי, שהיה ראשון להיכנס, על ידי מחבל שהסתתר בדירה. בן 26 היה במותו. בתקרית נהרג גם סמ''ר יוסף טלבי. שלומי הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי ברחובות. לאחר מותו הועלה לדרגת רס''ן.
קרא עוד...
סיכום מחצית א' - תשע''ט

ט''ו בשבט הגיע ועימו הגיעה מחצית א' לסיומה. תלמידי החווה קיבלו עם התעודות גם את ידיעון החווה בכדי שיוכלו משפחותיהם לקבל מושג על פירות עמלם ותרומתם של ילדיהם לחווה ולתוצרתה.
קרא עוד...
תכנית זרעי הערכה לתלמידי החווה החקלאית

הלמידה ועבודת האדמה בחווהמזמנת לכל ילד חווית הצלחה.בחווה רואים את הילדושואפים להגדיל את האור שבו,דרך חינוך לערכים הבאיםלידי ביטוי בעבודה החקלאית
קרא עוד...
כריך בריא

קרא עוד...
לימונענה

קרא עוד...
חווה וקהילה

החווה החקלאית רחובות פועלת רבות בתחומים הקהילתיים במספר היבטים כגון: תוכניות לימודים מותאמות אישית, שילוב המגזר החרדי בפעילות השוטפת בחווה, שילוב מתנדבים, ימי קהילה ועוד.
קרא עוד...
סיור גני ילדים וכיתות יסוד בחווה

כחלק מהעשייה החינוכית-לימודית החווה פותחת את שעריה, במהלך השנה, לסיורים לימודיים בנושא חקלאות וסביבה. הסיורים מובנים ומותאמים לילדי הגן וכיתות היסוד (א' ו- ב') ומבוססים על למידה חווייתית והתנסות מעשית בשני נושאים מרכזיים: "חריש וזרע" ו- "קציר ודייש. לפרטים נוספים והרשמה ניתן ליצור קשר: 08-9474442
קרא עוד...
שבוע ט''ו בשבט תשע''ט

שבוע ט''ו בשבט בחווה זוכה לסיקור תקשורתי בעיתונות המקומית.
קרא עוד...
פשוט לומר.. תודה!

כל ילד הוא עולם ומלואו, כל כיתה היא הרפתקה נפלאה וכל שנה היא חוויה חדשה.במהלך השנים זכינו לקבל הכרה, דברי שבח והערכה על כל פועלנו בחווה (מצורפים בקבצי התמונות).צוות החווה מעריך רבות את המילים החמות ועל כן נאמר לכם.. תודה!
קרא עוד...