יום ו', יט’ באייר תשע”ט
מי הם שלושת החגים שלהם שמות הנקשרים לטבע?
פורים חווייתי לצוות החווה

ניצלנו את חג הפורים ליום מהנה ומגבש לצוות החווה החקלאית! אחרי שטיילנו לגבעת הרקפות בטל שחר, התמזגנו עם הטבע בפעילות יצירת מנדלה באמצעות חומרים מן הטבע בניצוחה של המורה נירית והתפנקנו בארוחה במסעדת ״שביל העיזים״!! פורים שמח!
קרא עוד...
טקס מצטייני חינוך: נאומה של ליזי עדני - מנהלת החווה

לפני פחות משבוע נערך טקס מצטייני החינוך של העיר רחובות. בין מצטייני הטקס כיכבה גם מנהלת החווה החקלאית רחובות - הגברת ליזי עדני. ליזי אף נבחרה לנציגת מצטייני החינוך לשנה זו ובשל כך זכתה לשאת נאום במהלך הטקס. אני גאים ונרגשים לצרף לפניכם את סרטון הנאום:
קרא עוד...
מנהלת החווה - ליזי עדני - מצטיינת חינוך לשנת תשע''ט!

"הזורעים בדמעה ברינה יקצורו" (תהילים קכ''ו). החווה שלנו נרגשת, ובעיקר גאה, על זכייתה של מנהלת החווה הגב' ליזי עדני בפרס מצטייני חינוך לשנת תשע"ט. ליזי פועלת בעבור ולמען החווה לקידומה ופיתוחה ועושה זאת בגאון תוך שילוב של אהבת האדם והאדמה.
קרא עוד...
ט''ו בשבט - תשע''ט

ט''ו בשבט הוא חג יהודי הנחגג בארץ ישראל ומוכר כראש השנה לאילנות. מועד זה קובע לגבי מצוות הקשורות בפירות אילן כמו: נטע רבעי ותרומות ומעשרות. רבים נוהגים לחגוג יום זה במנהגים שונים כמו: עריכת סדר ליל ט''ו בשבט, אכילת פירות יבשים, נטיעות וקריאת תיקון פרי עץ ההדר. (ויקיפדיה, 2019)עתה כל שנותר לאחל לכם הוא.. חג ט''ו בשבט שמח!
קרא עוד...
קרא עוד...
חידה שבועית 4 - 23/4

אני יפה ובעל צבעים מגוונים, אלי נמשכים חרקים רבים, בחווה טמנו אותי בשתי ערוגות ושמי מתחרז עם המילה "בארות". מי אני?
קרא עוד...
חידה שבועית 3 - 28/1

אני מרחב בחווה בו גרה משפחה: צהובים, כתומים, מתוקים או חמצמצים. 1 איזה מרחב אני? 2. מה שם המשפחה שיכולה להתגורר בשטחי?
קרא עוד...
חידה שבועית 2 - 24/1

יש לי 3 שיניים חדות ממתכת, תלמידים משתמשים בי בערוגות גן הירק: לאוורר את האדמה ולהוציא עשבייה - מי אני?
קרא עוד...
זמן פריחה בחווה

זמן קצר טרם היציאה לחופשת הפסח ערוגות הנוריות ולוע הארי החלו לפרוח במלוא הדרם.התלמידים יצאו לחזות בערוגות הפרחים המרהיבות - אותם הם גידלו וטיפחו. חג שמח!
קרא עוד...
זריעת קיץ

בשבועות האחרונים עבדו התלמידים על הכנת הערוגות לזריעת הקיץ. התלמידים עישבו, עדרו, קלטרו וגירפו את ערוגות גן הירק כדי שיתאימו לנביטתם המיטבית של זרעי הקיץ. כדי לאפשר זריעה מיטבית הזמנו את הטרקטור כדי שיבוא לחרוש את האדמה וליצור מחדש ערוגות גבוהות לזריעה. בין הזרעים שנזרעו: זרעי אבטיח, מלון, חמנייה ועוד.
קרא עוד...
מה, מה, מה - תפוח אדמה!

בשבועות האחרונים עסקו התלמידים בפינוי ערוגות גן הירק ובהכשרתם להטמנת תפוחי האדמה. והנה, השבוע הגיע ואיתו הבשורה - מתחילים בהטמנת תפוחי אדמה. התלמידים למדו על ההיסטוריה של תפוח האדמה באמצעות סיפור על "הרוקח הצרפתי פרמנטייה" וכן, למדו על צורת ההטמנה הנכונה ומשמעותה לתפוח האדמה והתפתחותו.
קרא עוד...
מחזור גידול ראשון בגן הירק מגיע לסיומו

מחזור הגידול הראשון בחלק מערוגות גן הירק מגיע לסופו. בשבועות האחרונים עסוקים הילדים בקטיף היבול ובהכנת הקרקע למחזור גידול חדש והפעם - תפוחי אדמה!התלמידים מעשבים את הערוגות, מקלטרים את האדמה כדי להפוך אותה ולאוורר אותה, מעדרים מצידי הערוגה כדי להגביה אותה ומסיימים בגירוף ויישור הערוגה.
קרא עוד...
עבודה רבה בחממה

מתחילת השנה עומלים התלמידים רבות על תפעולה של חממת החקר: התלמידים פתחו את השנה בחממה בהעתקת אדמת מארזי השתילה לדליי אדמה נפרדים, התלמידים אף דאגו ליצירת הגבהה בעזרת לבנים לצורך יכולת ניקוז טובה יותר וכן, שתילה, דישון ואחזקה שבועית שוטפת. התלמידים למדו על ההבדל בין גידולי קיץ לגידול חורף ועל המאפיינים הסביבתיים הנחוצים להתפתחותם התקינה של כל גידול עונתי. התלמידים הפנימו את החשיבות של שתילת גידולי קיץ בחממה (תנאים מבוקרים כמו: טמפרטורה, השקייה וכו) ועסקו בפועל בשתילתם: עגבניות, פלפלים וחצילים.
קרא עוד...
הידרופוניקה

הידרופוניקה היא צורת גידול צמחים במצע המנותק מהאדמה. חוקרים גילו כי את החומרים המזינים (מינרלים) אותם יונק הצמח, בעזרת שורשיו, מהאדמה אפשר להעביר ללא צורך באדמה. חוקרים גילו כי המסת החומרים המזינים (מינרלים) למי ההשקיה של הצמח תניב את אותה התוצאה ללא כל צורך באדמה. בעצם, כאשר החומרים המזינים הדרושים לצמח מוסיפים באופן מלאכותי למי ההשקיה של הצמח, הצמח אינו זקוק למצע אדמה עשיר כדי להתקיים.
קרא עוד...
אקוופוניקה

אקוופוניקה היא צורת גידול סימביוטית של בעלי חיים הגדלים בסביבה מימית בשיתוף עם צמחים במערכת ממוחזרת (ויקיפדיה, 2017).
קרא עוד...
מתכוני דרך שלומי

אנו שמחים להציג בפניכם חלק ממתכוני "מגמת דרך שלומי לתזונה נכונה". התלמידים זוכים לקטוף, להכין ולטעום. הכל בפיקוח ובהנחיית מורי החווה.
קרא עוד...
שלומי כהן

שלומי כהן, בן עליזה ושמעון, נולד בי''ט אדר תשל''ו (20/2/1976). למד בבית הספר היסודי סמילנסקי, את שנות החטיבה והתיכון העביר בבית הספר דה שליט בעיר רחובות. באוגוסט 1994 התגייס שלומי לצה''ל ושירת בתפקיד קרבי: קצין חטיבתי ומפקד פלוגת החוד. ביום ט' בתמוז תשס''ב (19/6/2002) נפל שלומי בקרב קלקיליה. במהלך פעילות לאיתור מבוקשים נכנס כוח בפיקודו לבניין בן ארבע קומות בעיר. בכניסה לאחת הדירות נורה שלומי, שהיה ראשון להיכנס, על ידי מחבל שהסתתר בדירה. בן 26 היה במותו. בתקרית נהרג גם סמ''ר יוסף טלבי. שלומי הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי ברחובות. לאחר מותו הועלה לדרגת רס''ן.
קרא עוד...
סיכום מחצית א' - תשע''ט

ט''ו בשבט הגיע ועימו הגיעה מחצית א' לסיומה. תלמידי החווה קיבלו עם התעודות גם את ידיעון החווה בכדי שיוכלו משפחותיהם לקבל מושג על פירות עמלם ותרומתם של ילדיהם לחווה ולתוצרתה.
קרא עוד...
תכנית זרעי הערכה לתלמידי החווה החקלאית

הלמידה ועבודת האדמה בחווהמזמנת לכל ילד חווית הצלחה.בחווה רואים את הילדושואפים להגדיל את האור שבו,דרך חינוך לערכים הבאיםלידי ביטוי בעבודה החקלאית
קרא עוד...
כריך בריא

קרא עוד...
לימונענה

קרא עוד...
חווה וקהילה

החווה החקלאית רחובות פועלת רבות בתחומים הקהילתיים במספר היבטים כגון: תוכניות לימודים מותאמות אישית, שילוב המגזר החרדי בפעילות השוטפת בחווה, שילוב מתנדבים, ימי קהילה ועוד.
קרא עוד...
סיור גני ילדים וכיתות יסוד בחווה

כחלק מהעשייה החינוכית-לימודית החווה פותחת את שעריה, במהלך השנה, לסיורים לימודיים בנושא חקלאות וסביבה. הסיורים מובנים ומותאמים לילדי הגן וכיתות היסוד (א' ו- ב') ומבוססים על למידה חווייתית והתנסות מעשית בשני נושאים מרכזיים: "חריש וזרע" ו- "קציר ודייש. לפרטים נוספים והרשמה ניתן ליצור קשר: 08-9474442
קרא עוד...
שבוע ט''ו בשבט תשע''ט

שבוע ט''ו בשבט בחווה זוכה לסיקור תקשורתי בעיתונות המקומית.
קרא עוד...
פשוט לומר.. תודה!

כל ילד הוא עולם ומלואו, כל כיתה היא הרפתקה נפלאה וכל שנה היא חוויה חדשה.במהלך השנים זכינו לקבל הכרה, דברי שבח והערכה על כל פועלנו בחווה (מצורפים בקבצי התמונות).צוות החווה מעריך רבות את המילים החמות ועל כן נאמר לכם.. תודה!
קרא עוד...